Skautský kroj

Skautský kroj se skládá z košile a šátku. Košile nese slibový odznak, domovenku a číslo oddílu, znak WOSM/WAGGGS a další nášivky (odborky, vlčky).

Každý, kdo má svoji košili, dostane v oddíle domovenku a číslo. U slibu každý dostane slibový odznak, šátek a turbánek. Košile lze objednat hromadně a odrostlé velikosti předávat mezi sebou.

Skautský kroj se skládá z krojové košile, kterou lze zakoupit v internetovém obchodě
Velikosti značí přibližně:
u dětí: výška postavy
u dospělých: obvod v krku v cm
Prodejna je v Praze. Zásilku do Brna lze tedy doručit buď poštovními službami (s příplatkem PPL 115 Kč / Česká pošta 130 Kč) a nebo na tzv. Zásilkovnu (v Brně: Spálená 1, Komín, Palackého 48 a nebo Křížová 14, podrobnosti při zadávání platby, cena 70 Kč). Protože prodejce nabízí při přesáhnutí částky 2 500 Kč poštovné zdarma, je možné se pokusit domluvit s vedoucími a zorganizovat větší hromadnou objednávku. Další součásti kroje jsou nutné doplňky na košili (domovenka a číslo oddílu). Ty dáme dětem na požádání. Dále jsou to slibové doplňky (šátek, turbánek a slibový odznak). Ty dáme dětem při složení slibu (obvykle na táboře). A nakonec jsou to různé další doplňky (např. znak světového společenství skautů, česká domovenka, šňůrka s píšťalkou atd.), které si můžete objednat a zakoupit ve výše uvedeném obchodě. Ke košili se nosí jednobarevné, jednoduché kalhoty (nejlépe tmavší barvy – hnědé, šedé apod.). Můžete si také zakoupit skautský opasek (rozdíl podle délky ).